Irak'taki gelişmeler hakkında

1.Irak'taki Barzani ailesinin yahudilerle ilişkisi, yahudi Kürtler, Kürdistan yahudi ilişkisi, Barzanilerin İslamî kimliği vs.
2.Zerkavi kimdir? Bin Ladin'in en azından Afganistan'a dair geçmişini biliyoruz ancak Zerkavi kimdir? Amerikan hayaletimi yoksa her türlü cinayeti üstlenen bir geri saf mı?
3.Irak'ta her gün intihar eylemleri oluyor. Düzenleyenler hakkında neden geniş bilgi yok. Mesela buralarda olsa kimliği bulunuyor, cenazesi alınıyor ya da ülkesine gönderiliyor. Oradakiler sanki bir hayalet gibi. Yahut bilmediğimiz başka şeyler mi var?

Osman Turgut

Barzani ailesinin işgalci siyonistlerle ilişkisi hakkında Harun Yahya ekibinin çıkardığı "İsrail'in Kürt Kartı" adlı kitapta önemli ve faydalı bilgiler var. O kitabı incelemenizi tavsiye ederim. O kitabın bilgisayar kayıtlarını onların sitelerinde bulabilirsiniz. Bulamazsanız talep ederseniz ben de gönderebilirim.

Zerkavi, Ürdünlü bir Müslüman. el-Kaide'ye yakın. Irak'taki yabancı mücahitlerin liderliğini yapıyor. Birtakım stratejik hatalar yapmaktadır. Ancak hakkındaki iddiaların tümü de doğru değil.

Irak'taki intihar eylemleri hakkında muhtelif soru işaretleri var. Bazılarını Zerkavi'nin adamları yapıyor. Bazılarının kimler tarafından ve ne amaçla yapıldığı şüpheli. Örneğin Amerikan ve İsrail istihbarat elemanları bazı araçlara bombalar yerleştiriyorlar. Sonra o araç bir kalabalığın arasına girdiğinde bombayı uzaktan kumandalı olarak patlatıyor ardından kendi medya elemanları vasıtasıyla "intihar eylemi" olarak dünya kamuoyuna duyuyorlar. Bunu Irak'ta yaşayan ve Irak'a gidip gelen arkadaşlardan öğrenmiştim. Bu itibarla özellikle savunmasız kalabalıkların hedef alındığı intihar eylemlerinin büyük çoğunluğunun bu şekilde istihbaratçıların planladığı bombalamalar olması ihtimali çok yüksek. Örneğin geçtiğimiz günlerde bizzat Amerikan medyasında çıkan bir haberde Irak'ta kalabalıkların arasında gerçekleştirilen intihar eylemlerinde kullanılan araçların birçoğunun Amerika'dan götürülmüş çalıntı araçlar olduğu dile getirilmişti. Bunu FBI da kabul etti ve soruşturma yaptıklarını bildirdiler. Peki bu çalıntı araçlar Irak'a neden götürülüyor ve neden özellikle söz konusu eylemlerde kullanılıyorlar?